Bioelektrostymulacja

We wszystkich znanych dotychczas urządzeniach do elektrostymulacji stosowane były proste sygnały – najczęściej spotykany był sygnał prostokątny (fizjologicznie: nagły skurcz włókien mięśniowych, ich utrzymanie na takim samym poziomie skurczu i nagły rozkurcz). Nie jest on odczuwany przez ludzkie ciało jako przyjemny i naturalny – zazwyczaj jako inwazyjny i bolesny. Inne często spotykane w elektrostymulatorach sygnały to: sygnał trójkątny, trapezoidalny lub monopolarna sinusoida. Rodzaj sygnału nie jest zmieniany w trakcie zabiegu, nie jest także dopasowywany do rodzaju problemu u konkretnego Klienta.

 

W typowych urządzeniach konkurencyjnych w trakcie zabiegu cały czas generowany jest jeden rodzaj sygnału. Mięśnie przyzwyczajają się do niego, reakcja włókien mięśniowych jest coraz słabsza. Zabieg staje się monotonny i nużący.

W systemach ULTRATONE każdy zabieg odpowiada poprawnemu cyklowi pracy mięśni podczas treningu (np. na siłowni) – najpierw rozgrzewka, później praca właściwa, na koniec rozluźnienie i wyciszenie mięśni. W każdej ze wspomnianych trzech faz występują jeszcze różniące się stosowanym sygnałem mikro-fazy, trwające około 1,5 – 2 minut. Tym samym, podczas 40 minutowego zabiegu, mięśnie pacjenta pracują na dwadzieścia kilka sposobów! (wracając do przykładu treningu na siłowni – 30 minutowy zabieg biostymulacji Ultratone odpowiada 90-minutowemu treningowi na kilkunastu urządzeniach!). Włókna mięśniowe nie mogą przyzwyczaić się do stale odmiennego trybu pracy, a zabieg nie staje się nużący.

Sprofilowane działanie w kilku odrębnie zdefiniowanych obszarach ciała

W urządzeniach konkurencyjnych nie ma możliwości zróżnicowania sygnałów podawanych na poszczególne części ciała. Mięśnie talii, ud i ramion – odbierają taką samą wiązkę sygnałów. Nie jest to optymalne – budowa mięśni jest przecież zróżnicowana, inne są także problemy do rozwiązania w poszczególnych miejscach.

Systemy ULTRATONE podają zróżnicowaną wiązkę sygnałów do poszczególnych obszarów ciała. Tym samym wszystkie mięśnie pobudzane są w sposób optymalny – zastosowane impulsy dopasowane są do struktury i budowy mięśnia oraz do obecnych w danym miejscu problemów.

Dodatkowe informacje

  • Partie ciała: Twarz, Dekolt, Pośladki, Uda, Kolana
  • Kategoria: Bioelektrostymulacja Futura Pro by Ultratone
  • Czas zabiegu: 40 minut
  • Znieczulenie: nie
  • Liczba zabiegów w serii: 10
  • Odstępy: 1 - 3 dni