Manicure Japoński to metoda pielęgnacji paznokci, która polega na ich intensywnym odżywianiu i polerowaniu. Zabieg pozwala na uratować paznokcie i sprawić, że szybko staną się odżywione i piękne. W przeciwieństwie do innych metod stylizacji paznokci, manicure japoński wyklucza stosowanie jakichkolwiek lakierów i ozdób. Zabieg polega na wcieraniu w płytki paznokci specjalnej pasty i pudru.
Zabieg obejmuje następujące czynności:
- odpowiednie przygotowanie paznokci – płytki paznokci są matowione pilniczkiem, dzięki czemu odżywcze składniki z pasty wnikną w głąb paznokci,
- specjalną zieloną polerką ze skóry jelonka wciera się w paznokcie pastę, przecierając nią płytki w jednym kierunku,
- wcieranie w paznokcie specjalnego pudru, który utrwala pastę i nabłyszcza płytki. Dopiero kilka dni po manikiurze japońskim można zacząć znów malować paznokcie.

