PEELINGI ROŚLINNE I CHEMICZNE

Peelingi chemiczne inaczej zwane kwasami to substancje dzięki, którym złuszczamy skórę w celu poprawy jej wyglądu. Dzielą się one w zależności od głębokości działania na peelingi powierzchowne, średnio głębokie i głębokie. Te pierwsze swoim działaniem obejmują wierzchnią część naskórka, kolejne docierają do warstwy podstawnej, natomiast głębokie złuszczają cały naskórek dochodząc, aż do skóry właściwej i są peelingami typowo medycznymi. Poprzez złuszczanie kwasami jesteśmy w stanie poprawić kondycję skóry zarówno na zewnątrz jak i od wewnątrz, działając stymulująco na włókna kolagenowe i elastynowe, a także na produkcję kwasu hialuronowego.

Peelingi chemiczne to świetny sposób na wiele różnych problemów skórnych takich jak przebarwienia, wiotkość skóry, trądzik czy rozszerzone pory. W ciągu lata duża część kwasów nie jest wskazana ze względu na podrażnienie skóry oraz reakcje fotoalergiczne i możliwość powstania przebarwień. Powyższe działania niepożądane występują szczególnie przy braku odpowiedniego zabezpieczenia się przed promieniowaniem UV.

Jaki peeling chemiczny wybrać?

Peeling chemiczny powinien być zawsze odpowiednio dobrany do cery danego pacjenta. Oceny takiej powinien dokonać kosmetolog lub lekarz, ponieważ peelingi chemiczne mają różne składy oraz różne stężenia i wartości pH, pKa mówiące o ich sile i głębokości działania. Z tego względu nie każdy kwas nadaje się do każdej cery. Pacjenci o skórze wrażliwej, naczyniowej lub cienkiej, pergaminowej nie powinni stosować mocnych peelingów z efektem głębokiego złuszczania. Odwrotna jest sytuacja w przypadku skór grubych, tłustych i porowatych. Dla tego typu pacjentów mocna eksfoliacja jest wskazana, ponieważ aby pobudzić skórę do produkcji kolagenu i elastyny preparat musi dotrzeć głębiej. Zbyt delikatny kwas nie przedostałby się przez grubą warstwę rogowego naskórka. Złuszczenie tej warstwy spłyci również widoczne na skórze pory oraz da efekt młodszej skóry.

Ważnym kryterium w doborze odpowiedniego peelingu chemicznego jest też problem na jaki chcemy zaradzić. Mimo tego, że wszystkie peelingi działają po trochu na większość problemów z cerą takich jak : utrata jędrności, przebarwienia, czy trądzik to trzeba pamiętać, że inne kwasy stosujemy na przebarwienia, inne stricte na poprawę jędrności, a jeszcze inne na trądzik. Co więcej nawet przy problemach trądzikowych dobieramy różne peelingi dzieląc je wedle rozpoznania na trądzik aktywny, zaskórnikowy lub trądzik różowaty.

Dodatkowe informacje

  • Partie ciała: Twarz
  • Kategoria: Peelingi
  • Koszt: 190 - 1500 zł
  • Czas zabiegu: 30 - 45 min
  • Znieczulenie: nie