Jak przygotować skórę na jesień ?

24 Paź Jak przygotować skórę na jesień ?

Jesień, to ciężki czas dla naszej skóry. Poprzedzająca pora roku, dostarczyła naszej skórze masę źle wpływających na nią czynników. Słońce, wiatr, piasek czy słona woda to nieodzowny element każdego lata, natomiast są to czynniki, które negatywnie wpływają na wygląd i jakość skóry. Skóra staje się przesuszona, odwodniona, a bardzo często towarzyszą jej też przebarwienia posłoneczne.

Co zrobić żeby zregenerować skórę po lecie i przygotować ją na jesień? Zacznij od zabiegów złuszczających, polegających na pozbyciu się martwych komórek naskórka. Dzięki nim, skóra stanie się gładka, a oprócz tego składniki w kremach czy maskach dużo lepiej się wchłoną i będą skuteczniejsze. Aby bezpiecznie i skutecznie wykonać zabieg eksfoliacji skóry twarzy, najlepiej wybrać się do gabinetu kosmetologicznego, gdzie wykwalifikowany personel wykona dokładną analizę Twojej skóry i wybierze odpowiedni dla niej zabieg. Najczęściej stosowane są peelingi chemiczne, gdzie kosmetolog indywidualnie dobiera preparat, uwzględniając stężenie i skład danego produktu. W domowym zaciszu możesz wykonać peelingi enzymatyczne czy ziarniste. Fajnym rozwiązaniem na wykonanie zabiegu ciała jest zrobienie własnego, domowego peelingu stworzonego z produktów naturalnych, dostępnych w każdym domu. Może to być na przykład mieszanka kawy z oliwą czy miodem. Pamiętaj, że taki peeling nie będzie nadawał się do skóry twarzy, ze względu na bardzo dużą ostrość ziarenek kawy.

Kolejnym etapem jest odbudowa nawilżenia skóry. Po pierwsze zadbaj o jej nawilżenie od wewnątrz. Istotna jest także zdrowa dieta bogata w białka oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Ich niedobór jest głową przyczyną wysuszenia się skóry i powstawania zmian barwnikowych. Gdzie szukać owych kwasów tłuszczowych? W rybach, łososiu, orzechach włoskich oraz produktach roślinnych. Kluczowa w diecie jest również witamina A, która nie tylko wspomaga regeneracje naskórka, ale dba również o jego nawilżenie. Proces ten dotyczy każdego typu cery, w szczególności cer suchych, które są wyjątkowo narażone na utratę wilgotności, stąd tez potrzebują podwójnego nawilżenia. Najważniejsze jest regularne stosowanie kosmetyków o działaniu nawilżającym, natłuszczającym i regenerującym, w których skład wchodzą między innymi : kwas hialuronowy, kolagen, prawoślaz, siemię

lniane, lipa, babkę lancetowata, nagietek, awokado, masło shea, olej lniany, mocznik, gliceryna.

Jak pozbyć się przebarwień powstałych po nadmiernej eskpozycji na słońce? W warunkach domowych będzie to trudniejsze do wykonania, stąd proponuję profesjonalne zabiegi kosmetyczne, które są znacznie lepszym i skuteczniejszym rozwiązaniem. Kosmetyki do pielęgnacji domowej mają bowiem w swojej recepturze mniejsze stężenie składników niwelujących przebarwienia posłoneczne. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby wśród nich znalazła się : witamina C, hydrochinon, arbutyna, kwas kojowy, kwas azelainowy, aloina.

W gabinecie kosmetologicznym proponujemy następujące zabiegi: podstawowe zabiegi pielęgnacyjne wspomagające odżywienie skóry, laseroterapię skuteczną usuwaniu zmian pigmentacyjnych, zabiegi wspierające proces odbudowy skóry. Należą do nich: peelingi chemiczne firmy Sesderma, peelingi chemiczne firmy Ph Formuła, peelingi roślinne, IPL, laser frakcyjny, radiofrekwencja mikroigłowa, mezoterapii mikroigłowa, mezoterapia igłowa, mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny, masaże.

Żródła:

Wasylewski, Marcin. "Jak chronić i regenerować skórę po negatywnym działaniu słońca?."

Bojarowicz, H. A. L. I. N. A., and B. A. R. B. A. R. A. Woźniak. "Wielonienasycone kwasy tłuszczowe oraz ich wpływ na skórę." Problemy Higieny i Epidemiologii 89.4 (2008): 471-475.

Zegarska, Barbara, et al. "Ocena stanu wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat przyczyn suchości skóry, jej profilaktyki i możliwości pielęgnacyjnych." Post Dermatol Alergol 3 (2008): 100-6.

Opracowanie własne