Jak przygotować skórę na zimę?

15 Paź Jak przygotować skórę na zimę?

Jak przygotować skórę na zimę?

Zmiana pór roku to niestety ciężki okres dla skóry. Koniec lata i początek zimy to czas ekstremalnych warunków atmosferycznych, wiatr, deszcz, niska i wysoka temperatura, a także idące za tym wahania wilgotności powietrza sprawiają, że skóra staje się bardziej wymagająca. Mimo, iż posiada ona wysokie zdolności adaptacyjne powinniśmy ją w tym trudnym momencie wesprzeć pielęgnacją nie tylko domową, ale przede wszystkim gabinetową.

Jesień to idealny moment na wdrożenie zabiegów inwazyjnych, które w okresie nasłonecznienia nie mogły bądź też nie powinny być wykonywane. Jest to czas likwidacji skutków działania niekorzystnego promieniowania UV na skórę, a więc dogłębnej jej regeneracji
i wzmocnieniu jej barier w obliczu nadchodzącej zimy.

Pielęgnacje domową powinniśmy rozpocząć od wymiany kremów nawilżających na te nie zawierające w swoim składzie wody. Niestety, ale lekkie emulsje nawilżające już nie będą miały zasadności w stosowaniu zimą i powinnyśmy zastąpić je nieco tłuściejszymi kremami na bazie olejów i tłuszczy. Te dodatkowo wzmocnią płaszcz hydro - lipidowy skóry oraz zapobiegną transepidermalnej ucieczce wody. Jesienią i zimą możemy sięgnąć po kremy zawierające w swoim składzie substancje aktywne takie jak kwasy owocowe, które ze względu na swoje właściwości fotouczulające nie nadają się do stosowania w pozostałych porach roku. W trakcie trwania zimy do pielęgnacji domowej możemy wdrożyć kremy zawierające w swojej bazie wazelinę, eucerynę, lanolinę, a także ceramidy, skwalen czy masło shea. Składniki te zapobiagają TEWL poprzez tworzenie na powierzchni skóry warstwy okluzyjnej uniemożliwiając parowaniu wody z naskórka co również ma swój odbicie w regeneracji skóry. Kremy stosowane jesienią powinny zawierać w swoim składzie substancje antyoksydacyjne chroniące przez szkodliwym i wszechobecnym o tej porze roku smogiem (np. wit C, E, flawonoidy, NNKT). Niezbędnym elementem pielęgnacji codziennej, tak jak w przypadku pozostałych pór roku, jest krem z filtrem UV.

Nie mniej jednak, aby zastosowanie powyżej omówionej pielęgnacji domowej było skuteczne zalecałabym serie zabiegów złuszczających, które umożliwią przenikanie składników odżywczych zawartych w preparatach kosmetycznych. Nie istotne jak skuteczne kremy będziesz mieć, nie zadziałają jeśli nie przedrą się przez warstwy skóry i nagromadzonego martwego naskórka. Na takie zabiegi złuszczające warto umówić się do doświadczonego kosmetologa, który dobierze ich odpowiedni rodzaj do Twojego typu skóry i Twoich potrzeb.

Podstawą pielęgnacji skóry jest zapewnienie jej odpowiedniego poziomu nawilżenia i to nie podlega żadnej wątpliwości. Niezależnie od tego czy nasza skóra jest sucha czy przetłuszczająca się powinnyśmy ja odpowiednio nawilżać. Nie tylko przygotowując ją na zimę, mimo, iż warunki występujące zimą wymagają od nas tego bardziej.

Nawet najbardziej odporna, gruba skóra, w obliczu zmiennych temperatur (mróz na zewnątrz i ciepło w budynkach) może ulec zmianą w obrębie naczyń krwionośnych doprowadzając do powstania rumienia, a w przypadku skór wrażliwych, cienkich do nerwicy naczyń, a nawet trądziku różowatego. Dlatego już jesienią możemy wdrożyć do swojej kompleksowej pielęgnacji suplementacje składników wzmacniających naczynia krwionośne, choćby witaminę C, która jest też świetnym antyoksydantem.

 

Jak przygotować skórę na zimę w Cynamonowym Day Spa? 

Złuszczanie:
- pilingi chemiczne
- MEDI DERMA, pH FORMULA
- Piling ziołowy ROSE DE MER
- retinol wysokoprocentowy
- mikrodermabrazja
- piling kawitacyjny
- zabiegi technologii GeneO
 
Nawilżanie:
- mezoterapia igłowa
- mezoterapia mikroigłowa
- zabiegi technologii GeneO
 
Odżywianie/Wzmacnianie
- mezoterapia igłowa
- mezoterapia mikroigłowa
- suplementacja witaminy D3 i K 
- suplementacja witaminy C
- picie odpowiedniej ilości wody
- krem z filtrem 
  

Bibliografia:

1. Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska, Maria Noszczyk, PZWL, Warszawa 2013, wyd.1

2. Czasopismo LNE 126 5/2019