Depilacja laserowa – najlepszy sposób na gładkie nogi przez całe lato

14 Wrz Depilacja laserowa – najlepszy sposób na gładkie nogi przez całe lato

Jeśli następnego lata chcesz cieszyć się gładka skórą, warto już teraz zacząć korzystać z depilacji laserowej. Już po kilku zabiegach pozbędziesz się zbędnych włosków. Nowoczesne lasery działają szybko i skutecznie. Depilacja laserowa to idealne rozwiązanie m.in. dla osób które mają problem z wrastającymi włoskami oraz podrażnieniami wynikającymi z tradycyjną depilacją za pomocą maszynek do golenia czy też wosku.

 

Jak działa laser?

Działanie lasera jest bardzo proste – urządzenie emituje wiązkę świata, która jest absorbowana przez melaninę, czyli ciemny barwnik występujący m.in. we włosie. Wiązka wędruje po jego członie aż do mieszka włosowego i podgrzewa go do temperatury około 60 stopni.

Ciepło ścina białko, zaś mieszek ulega trwałemu uszkodzeniu.

Włos zostaje wypchnięty ku górze, a następnie wypada.

Nie wszystkie włosy usuniemy za jednym razem, spowodowane jest to cyklami ich rozwoju.

Włosy posiadają trzy cykle wzrostu anagen, telagen oraz katagen, najlepiej laser poradzi sobie z włosami w fazie wzrostu zwanej anagenem. W tej fazie włosy mocno przylegają do mieszków i bezpośrednio z nich wyrastają.

 

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Aby zabieg był skuteczny , należy odczekać minimum trzy tygodnie od ostatniej ekspozycji na słońce.

Należy odstawić leki fotouczulające (na bazie dziurawca), retinoidy, moczopędne ,obniżające ciśnienie. Dzień przed zabiegiem należy ogolić włoski, a w dniu depilacji nie natłuszczać skóry. Pomiędzy zabiegami nie należy wyrywać włosków depilatorem, woskiem oraz pęsetą.

 

Czy depilacja laserowa jest dla każdego?

Niestety nie. Jest wiele przeciwskazań aby wykonać ten zabieg takich jak bielactwo, łuszczyca, ciąża, cukrzyca, karmienie piersią, świeża opalenizna, choroby nowotworowe

 

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Skóra po zabiegu może być lekko podrażniona i zaczerwieniona, dla złagodzenia objawów możemy zastosować alantan lub D- panthenol. W przerwach między zabiegami warto zadbać o dobre nawilżenie skóry stosując balsamy i kremy które zawierają składniki łagodzące oraz pielęgnujące.

 

Czy depilacja laserowa daje trwały efekt?

W przypadku większości osób około 80 - 90 procent usuniętych włosów już nie odrasta. Jest to obecnie najskuteczniejsza metoda pozbycia się zbędnego owłosienia.

Należy zaznaczyć ze depilacja laserowa dotyczy tylko włosków w fazie wzrostu, wskazane jest aby raz na 2 lat wykonać zabieg przypominający.