Jak pozbyć się cellulitu ?

23 Wrz Jak pozbyć się cellulitu ?

Cellulit jest zmorą wielu kobiet. Często z jego powodu rezygnujemy z pokazywania nóg a nasze kompleksy narastają lawinowo. O ile w czasie zimy możemy schować się pod warstwami ubrań, o tyle latem wolałybysmy tego nie robić. Walka z cellulitem nie jest łatwa, o czym swiadczy fakt, że ma go niemalże każda kobieta. Są jednak sposoby, które pozwalają skutecznie go zredukowć. Do lata zostało kilka miesięcy, jeżeli już dzisiaj zaczniemy starać się o piękne nogi, na pewno w wakacje beztrosko zaprezentujemy się na plaży.

 

Dlaczego mamy cellulit ?

 

Cellulit to nierównomierne rozmieszczone, powiększone adipocyty, czyli komórki tłuszczowe. Na powierzchni skóry możemy je zaobserwować w postaci charakterystycznych grudek. Te komórki uciskają naczynia krwionosne i limfatyczne, doprowadzając do gorszego krązenia krwi i limfy w obszarach objetych cellulitem. Gorsze krązenie w tkankach niesie ze sobą szereg negatywnych konsekwencji: pogarsza się przemiana materii w komórkach, słabiej przyswaja się tlen i substancje odżywcze a toksyny są wolniej usuwane. Dodatkowo w pustych przestrzeniach pomiędzy komórkami tłuszczowymi może odkładać się woda oraz produkty przemiany materii, prowadząc do obrzęków.

 

Tworzenie się cellulitu u kobiet jest scisle powiązane z kobiecą anatomią. Jest on zależny od tkanki tłuszczowej, którą nasz organizm chce magazynować na okres ciąży - jest to więc mechanizm biologiczny, z którym ciężko walczyć. Stopień cellulitu powiązany jest z iloscią tkanki tłuszczowej - osoby z nadwagą, mające znacznie większy udział procentowy tłuszczu w masie ciała od osoby szczupłej, mają więcej nieesteycznych grudek, a problem przestaje mieć charakter jedynie estetyczny, lecz zaczyna być traktowany jako schorzenie.

 

Jak okresla się stopień cellulitu ?

 

Mówi się o czterech stopniach zaaawansowania cellulitu, które dosc łatwo rozróżnić.

 

-> O stopniu pierwszym mówimy, gdy po sciągnięciu skóry na udach lub brzuchu możemy wyczuć niewielkie grudki.

 

-> W przypadku stopnia drugiego, po scisnięciu na skórze wyraźnie widać grudki, które sprawiają, że wygląda ona jak skórka pomarańczy.

 

-> Stopień trzeci jest widoczny bez sciskania skóry, która jest charakterystycznie pofałdowana.

 

-> Ostatni stopień, czwarty, oznacza, że skóra jest bardzo mocno pofałdowana a grudki pod skórą są wyraźnie wyczuwalne i bolesne.

 

Co przyczynia się do powstawania cellulitu ?

 

Możemy się zastanawiać, dlaczego nasze babki zwykle nie miały cellulitu. W dużej mierze wynika to z trybu życia. Nasza dieta jest bogata w produkty wysokoprzetworzone, o dużej zawartosci soli i cukru. Przyczyniają się one do nadwagi i otyłosci a nadmiar soli powoduje zatrzymuje wodę w organiźmie, przez co proces uwuwania toksyn jest spowolniony. Dodatkowo siedzący tryb życia i niski poziom aktywnosci fizycznej sprawiają, że mamy mniej masy mięsniowej a więcej tkanki tłuszczowej, co wpływa na zaburzenia odpływu żylnego i zwiększenia zastojów płynów w tkankach.

 

Inną, częstą przyczyną, powstawania cellulitu są zaburzenia hormonalne, które mogą zostać wywołane przez antykoncepcję, menstruację czy ciąze. Podwyższona ilosc estrogenów przy niedoborze progestronu powoduje zwiększenie przepuszczalnosci naczyń krwionosnych. Z tego powodu do przestrzeni międzykomórkowych przedostają się płyny fizjologiczne powodując obrzęki, utrudniające krążenie krwi i limfy, i co za tym idzie, usuwania toksyn z tkanek. Dodatkowo adipocyty łatwo wchłaniają produkty przemiany materii i tłuszcz z przestrzeni międzykomórkowych, co powoduje ich rozrost i pogłębianie się problemu cellulitu.

 

Powstawanie cellulitu może także wynikać z przypałosci, które mogą być dziedziczne, takich jak żylaki, skłonnosć do obrzęków czy wiotkosci skóry. Nawet skrzywienie kręgosłupa może wpływać na powiększenie się cellulitu, gdyż powoduje zaburzenie krążenia w nogach.

 

Jak pozbyć się cellulitu ?

 

Jest wiele sposobów na cellulit, które mogą pomóc nam go zmniejszyć lub sprawić, by nie był widoczny. W przypadku zaawansowanego problemu walka o gładką skórę będzie gługa i będzie wymagała sporego zaangażowania. Dzięki medycynie estetycznej proces można znacznie przyspieszyć i w zaskakujący sposób podkręcić efekty. Jednak zwykle nie obejdzie się bez zmiany trybu życia. Zwiększona aktywnosć fizyczna, unikanie wysokoprzetworzonej żywnosci i wypijanie 1,5 l wody powinny stać się codziennoscią.

 

Najskuteczniejszymi sposobami walki z cellulitem są rozwiązania oferowane przez nowoczesną technologię. Medycyna estetyczna rozwija się w zawrotnym tempie, dostarczając nowych możliwosci. W ostatnim czasie jedno z popularniejszych zabiegów wsród celebrytek i internetowych influencerek jest endermologia. Warto także zwrócić uwagę na rewolucyjny zabieg Icoone czy mezoterapię igłową z użyciem preparatu RevitaCare CelluCare.

 

Endermologia LPG Lipo M6

 

Endermologia jest jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z cellulitem i tkanką tłuszczową. Urządzenie Lipo M6 umożliwia stymulację tkanki łącznej by pobudzić proces lipolizy, czyli uwalniania tłuszczu, oraz produkcji kolagenu i elastyny. Endermologia jest formą masażu limfatycznego, poprawia więc krążenie krwi i limfy, a tym samym odżywienie i dotlenienie komórek. Usprawnia również usuwanie toksyn. Efekty serii zabiegów mogą być spektakularne a ujędrnienie skóry i wyszczuplenie ciała będzie widoczne gołym okiem.

 

Zabieg Icoone

 

Technologia Icoone pozwala likwidować cellulit, luźną skórę czy obrzęki limfatyczne. Skutecznie modeluje sylwetkę, a nawet pozwala walczyć z rozstępami. Działa na zasadzie bardzo dokładnego masażu endermologicznego, wykonywanego za pomocą głowic z rolkami, które posiadają mikrootwory. Technologia ta jest rewolucyjna, gdyż przy każdym pełnym obrocie głowicy skóra otrzymuje aż 1 180 bodźców mikrostymulacyjnych na dm3, co pozwala na precyzyjną stymulację tkanki łącznej. Zabieg jedoczesnie jest nieinwazyjny i nie ma efektów ubocznych, przez co może być wykonany własciwie na każdym typie skóry.

 

Mezoterapia igłowa RevitaCare CelluCare

 

RevitaCare CelluCare to koktajl, który zawiera kwas hialuronowy, kofeinę oraz pierwiastki sladowe. Kwas hialuronowy stymuluje proces lipozy, dzięki czemu rozbijany jest zbity cellulit. Kofeina pobudza mikrocylkulację i drenaż skóry, przyczyniając się do eliminacji rozłożonych kwasów tłuszczowych. Składnik CelluCare stymuluje spalanie tłuszczu a pierwiastki sladowe aktywizują odpowiednie enzymy, które wspomagają proces redukcji tkanki tłuszczowej. Dodatkowo kwas hialuronowy jest również odpowiedziany za nawilżanie skóry. Dzięki metodzie aplikacji preparatu w głąb skóry - mezoterapii igłowej - efekty stosowania preparatu są szybko widoczne w postaci intensywnego wygładzenia skóry i wymodelowania zarysów sylwetki.

 

Domowa pielęgnacja wspomagająca walkę z cellulitem

 

Zabiegi medycyny estetycznej wykonane w serii z pewnoscią przyniosą oczekiwane efekty, jednak aby je utrzymać i pogłębić, musimy wdrożyć odpowiednią pielęgnację na co dzień. Powinnismy wykonywać regularne peelingi gruboziarniste oraz masaż szczotką z naturalnym włosiem, które będą poprawiały mikrocyrkulację w skórze. Przy okazji taka pielęgnacja sprawi, że skóra będzie gładka i miękka, a składniki aktywne zawarte w nakładanych na nią preparatach będą się lepiej wchłaniać. Innym sposobem na poprawę krążenia jest naprzemienny, ciepło-zimny prysznic. Wybierając balsam wyszczuplający lub antycellulitowy musimy zwrócić uwagę na jego skład, który powinien zawierać składniki takie jak kofeina, I-karnityna czy ekstrakt z cynamonu. I oczywiscie nie możemy zapominać o wczesniej wymienionych kwestiach związanych z trybem życia, czyli odpowiednim nawodnieniu, unikaniu przetworzonego jedzenia, pełnego soli, cukru i tłuszczy trans, oraz regularnego ruch.